Güvenilir Vinç Kiralama

Hiyap Vinç Çeşitleri; Bizim Sondaj firmasının bir diğer kuruluşu olan Bizim Vinç Kiralama ve Lojistik yatırımlarına hız kesmeden devam etmektedir. Yana katlanır Taşımalı Hiyap Vinçler;

Yana katlanır diye tabir ettiğimi bu vinçler genelde konteyner taşıma, makine taşıma, malzeme ve bir çok yükü nakliye kaybı yaşatmamak adına 15 tonluk yükleri rahatlıkla götürebilmektedir. Hem maliyet açısından, hem de zaman açısından pek çok yerde kiralanması mantıklı makinalardır. Kullanım alanlarına inşaatlarda demir bağ aktarma, taşıması ve kalıp malzemesi taşımasında bire bir makinalardır.

Çift Kırma Hiyap Vinçler; Çift kırmalı vinçler genelde yüksek binalara yada yatay mesafesi çok uzun dar alanlar için en çok tercih edilen ekonomik vinçlerdir. En az 35 metreye en çok 70 metreye kadar yük kaldırabilen bu vinçler işletme maliyeleri açısından ucuza vinç kiralama olanağı sunmaktadır.

Ağır Ticari Gözlüklü Hiyap Vinçler; Bu vinçler kaza yapmış otomobiller, kamyonlar ve tırları kurtarmak için özel donatılara sahip, ağır ticari tipi gözlüklü (arkasından çekicili) üzerine malzeme alabilen devrilmiş kamyonları düzeltebilen kompakt vinçlerdir. Kaza anında kurtarma çalışmalarını en seri şekilde yapabilen 25 metre bom uzunluğuna sahip aracı havada  zarar vermeden düzeltebilen ekonomik oto kurtarıcılardır.

Kayar Kasalı Hiyap Vinçler; Kayar kasalı vinçler Manlift taşıma, forklift taşıma ve yurt dışından gelmiş gemi konteynerlerini boşaltmak üzere tasarlanmış kendini aşağı yukarı hareket ettirebilen havalı sistem körüklerle donatılmış araçlarla üzerine malzeme kaydırabilir, çekebilir vinçlerdir. Aynı zamanda her tonajda makinaları, cihazları yükleri sırtına alıp götürebilir.

Ağır Tonajlı Hiyap Vinçler; Bu vinçler yüksek binalara mobil vinçlerin giremediği yanaşamadığı kiralama maliyetlerinin daha uygun şartlarda olduğu dar alanların kedileridir. İnşaat temellerine kato, kepçe jcb gibi makinelerin indirilip kaldırılmasında, dar sokaklarda trafikte normal şartlardaki araçlarmış gibi hareket eden makinalardır. 7 metreden 70 tona kadar yük kaldırabilen bu vinçler, 70 metre yüksekliğe klima, soğutma ekipmanları, çelik konstriksyon ekipmanları montaj edebilir. Firmamız olarak teknolojik ekipmanlarla uzaktan kumandalı vinçlerimizle İSG kurallarına uygun en güvenli şartlarda periyodik kontrollerin eksiksiz yapıldığı ortamlarda sorunsuz çalışmalar sunmaktadır.

Vinç Kiralamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Vinç kiralamadan önce bilinmesi gerekenler hakkında araştırma yapmak, hem müşterilerin hem de kiralama hizmeti sunan firmaların çıkarlarını korumak adına oldukça önemli bir adımdır. Bu sayede güvenilir vinç kiralama hizmetlerinin alınması mümkün hale gelmektedir. Vinç kiralamadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekildedir:

  • Vinç kiralamak için öncelikle yapılacak olan işin mahiyeti ve detayları belirlenmelidir. Erişilmesi gereken yükseklik, kaldırılması gereken ağırlık ya da taşıma mesafesi gibi etmenler kiralanacak vinç türünün belirlenmesi açısından önem taşımaktadır.
  • Vinç kiralama hizmetinin alınacağı firmanın profesyonel bir hizmet sunduğundan emin olmak gerekmektedir. Aksi halde periyodik bakımı yapılmamış araçlar ya da resmi haklardan muaf bırakan kira sözleşmesi gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılacaktır.
  • Vinç kiralarken firma ile resmi bir sözleşmenin imzalanması gerekmektedir. Bu sözleşmede firma ve müşterilerin üstlerine düşen sorumlulukları kabul ettikleri belirtilmelidir. Sözleşme imzalanmadan öncesinde ise araç ve operatör hizmetleri için gereken evraklar kontrol edilmelidir.
  • Kiralama işlemi yapılmadan önce vinç ücreti piyasasının araştırılması gerekmektedir. Bus ayede piyasa dahilinde belirlenen ortalama ücrete ulaşmak ve firmalara tarafından verilen fiyat teklifleri bu ortalamaya göre kıyaslamak mümkün olacaktır.

Vinç kiralama hizmeti almadan öncesinde bu detaylara dikkat etmek, olası maddi ve hayati kayıpların önüne geçmek açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle kiralama anlaşması yapmadan öncesinde pazar araştırmasının yapılması tavsiye edilmektedir.

Vinç Kiralama Saatlik Ücreti

Vinç kiralama saatlik ücreti, çok sayıda değişkene bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu değişkenler ise kısaca şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • İş makinesinin ne amaçla kullanılacağı,
  • Vincin ulaşması gereken yükseklik mesafesi ya da taşıma kapasitesi gibi sahip olması gereken özelliklerin belirlenmesi,
  • Vinç kiralama hizmetinin sunulduğu bölgede uygulanan ortalama fiyat politikası,
  • Operatör hizmeti ve garanti kapsamı gibi ilave hizmetlerin alınıp alınmayacağı,
  • Vincin ne kadar süre için kiralanacağıdır.

Vinç kiralama saatlik ücreti hakkında net bir bilgi edinebilmek için doğrudan firmaya ulaşılması ve yapılacak iş hakkında detaylı bilgi aktarılması gerekmektedir. Bu sayede en uygun hizmetleri ve saatlik ücreti belirlemek mümkün olacaktır.

Vinç Kiralama Hizmeti

Vinç kiralama hizmeti, şahsi ve sektörel işlerin yürütülmesi açısından oldukça karlı bir uygulamadır. Havalimanı, tersane ve alışveriş merkezi gibi sektörler vinçleri sık sık kullandıkları için kendi bünyelerinde vinç satın almayı tercih edebilmektedir. Ancak daha kısa süreli ihtiyaçlar karşısında iş makinelerinin yüklü maliyetleri yerine kira bedellerini ödemek daha ekonomik bir seçenektir.

Vinç kiralama hizmeti alınması, işletmeleri çok sayıda masraftan daha kurtarmaktadır. Çünkü araçların periyodik bakımları, operatörlerin sahip olması gereken belgeler, kasko maliyetleri ve sigorta işlemleri gibi masraflar kiralama hizmeti sunan firmalar tarafından karşılanmaktadır.

En Uygun Fiyatlı Vinç Kiralama

En uygun fiyatlı vinç kiralama hizmetlerinden yararlanmak, işletmeler açısından her zaman karlı olmamaktadır. Çünkü dikkat edilmesi gereken temel nokta, hizmeti sunan firmanın çalışma prensipleridir. Profesyonel bir iş etiği ve alanında yeterli tecrübeye sahip olan firmalar, yapılan kiralama anlaşması sonucunda müşterileri için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Ancak uygun fiyatlar ile müşterilerin çıkarlarını gözetmeksizin hizmet sunan firmalar, beklenmeyen aksilikler ve maddi kayıplara neden olabilmektedir.

Bizim Sondaj bünyesi dahilinde hizmet sunan Bizim Vinç ailesi, profesyonel iş anlayışı ve en uygun fiyatlı vinç kiralama hizmetleri ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Kiralama süreci içerisinde müşterilerin ihtiyaç duydukları tüm çözüm önerilerini sunan Bizim Vinç ailesi, kaliteli hizmet prensipleri ile her zaman en yüksek verimi sağlamayı amaçlamaktadır.

Bizim Vinç Sitesini Ziyaret Edin.