Sondaj Ruhsatlandırma

Dalgıç Pompa

Dalgıç Pompa Motor ve Ekipmanları Sondaj kuyusu açıldıktan sondaj techiz edilen borunun(indirilen örneğin 140lık PVC sondaj borusu) içine yerleştirilen, sondaj kuyusunun en altlarında boşluk kalcak şekilde çalışır. 150 metrelik kuyuya en fazla 140 metre indirilir. Dalgıç Pompalar italyan, alman ve yerli olmak üzere 3 seçenekte sizlere sunulur.

Çeşitli pompalar mevcuttur bunlar; Noril Fanlı pompalar ve çelik fanlı pompalar olarak ikiye ayırabiliriz.

Noril Fanlı(sert plastik) Pompalar

Noril fanlı pompalar genelde kum çeken kuyularda daha uzun ömürlüdür, fiyat açısından çelik fan grubuna göre %30 daha uygun fiyatları vardır. peki noril fanlı olduğunu nasıl anlarız?
noril fanlı pompaların kademeleri sayılmaz, dışı düz krom olur bundan yola çıkarakta noril fanlı olduğunu öngörebiliriz.

Çelik Fanlı Pompalalar

Çelik fanlı pompa grubu genelde derin kuyularda tercih edilir, motora binen yük daha fazla olduğu için kısa metrajı kuyularda maliyeti arttır ve motoru yorar. Çelik fanlı olup olmadığını nasıl anlarız?
Çelik fanlı pompaların kademe sayıları gözle görülebilir, sıra sıra birbirine uzun saplamalarla tutturulmuş bu pompalar ağırlık bakımından çok daha ağır ve uzundur.

Dalgıç Motor Grupları;

Dalgıç motorlar gruplarınıda ikiye ayırabiliriz, su soğutmalı dalgıç motor ve yağ soğutmalı dalgıç motorlar
Su Soğutmalı Dalgıç Motor
Bu motorlar gövdelerinde(saplamanın yanıda) küçük su ekleme tapaları vardır. ilave edilen saf kireçsiz su ve su sondajının içindeki soğuk su ile kendilerinin aynı otomobillerin radyatörler gibi soğutmaktadır. Sıcak su sondajıları için özel üretilen motorlar ise 250° ye kadar dayanabilir.

Yağ Soğutmalı Dalgıç Motor

Bu motorlar ise kendi içlerinde barındırdığı fabrikasyon olarak ayarlanan, özel elektriği iletmeyen trafo yağı diyebilinen özel yağlarla donatılmış olarak gelir.
Firma olarak İmpo Motor ve Pompanın En yetkili bayisiyiz.
Ürünlerimiz; E-Tech, Franklin Electric, Coverco, Caprari, Sumoto, Tesla Electric, Kurlar

Dalgıç Pompa Techizatı Kurulumu

Kuyuya Dizilişi Şu Şekildedir.
EN ALTTAN ÜSTE DOĞRU
DALGIÇ MOTOR (Pompayı Çeviren Motordur)
DALGIÇ POMPA (Dalgıç Motora 4 adet Saplamayla Birleşir)
REDİKSİYON (Pompa ve Kolon Borusunun Birleştirme Aparatı)
KOLON BORUSU (Kolon Borusu Galvaniz-HDPE özel Sondaj Borusu) Özel Seçilir.
ÖZEL YASSI ENERJİ KABLOSU (Motora Enerjiyi Nakil eden Kablo) En Alttan Panoya Kadar Gider)
FLANŞ (Ekipmanları Askıda Tutar. Motor Tabana Bırakılmaz!)
DİRSEK VE HORTUM REKORU (Suyun Hatta Bağlanacağı Son Nokta)
ÖZEL SONDAJ PANOSU (Dijital LCD Ekranlı-Analog) Tercih Edilir) EPC PANO
En Alttan gelen özel Kablo panoya kadar girer. panoya ise ana elektrik hattından enerji girilir
sondajı kullanmak için panodaki start stop düğmeleri kullanılır.
Bilgilendirme;
Sondajda kullanılan 4 inç sınıfı dalgıç motorlar 0,75 – 3 HP arası monofazesi kullanılabilir, aynı zamanda 15bar basınca dayanabilir. 3 – 10 HP arası 30 bar dayanım gücüne sahiptir.
Standart olarak 4 inç motor ve pompalar maximum 10 HP yani 7,5 KW ya kadar mevcuttur.
Dalgıç Pompa Motor ve Ekipmanları, çatalca pompa satışı, pompa satan yerler, bağcılar, silivri, sondajcılık, istanbul motor, su kuyusu motoru, 4inç pompa, italyan coverco, motor franklin, artezyen, en ucuz dalgıç pompa fiyatları, italyan pompa fiyatları
Dalgıç Pompa Motor ve Ekipmanları Sondaj kuyusu açıldıktan sondaj techiz edilen borunun(indirilen örneğin 140lık PVC sondaj borusu) içine yerleştirilen, sondaj kuyusunun en altlarında boşluk kalcak şekilde çalışır.

 

SONDAJ  RUHSATI 

Mevzuatları İndirin. CED Raporu

Bir yatırım gerçekleştirilmeden önce,çevreyle olan ilişkisinin incelendiği bir rapordur.Bu raporda işletmenin yatırım gerçekleştirilmeden önce yatırımın faaliyette olduğu süreçte ve yatırımın faalileyet ömrünün tamamlanmasından sonraki süreçte toprak,su,hava gibi çevresel etmenlerle olan ilişkisini detaylarıyla incelenmektedir.ÇED raporu ön ÇED raporu ve ÇED raporu olmak üzere ikiye ayrılır.Yatırımın kapasitesine göre çevre bakanlığının belirlemiş olduğu yönetmelikten hangi sınıfa girdiği tespit edilir ve buna göre ön ÇED ise yatırımın gerçekleştirildiği ilin resmi makamlarından alına olumlu görüşler neticesinde tamamlanır.yada ÇED kapsamına girer ise çevre bakanlığından alınacak görüşler esas alınır.ÇED raporu neticesinde “yatırımın çevresel etki değerlendirmesi olumludur veya olumsuzdur” şeklinde bir sonuç alınır.bu sonuç neticesinde yatırıma başlanabilir.

Bilgilendirme;

Firmamız ağırlıklı olarak  yeraltı suyu arama ruhsatı veyeraltı suyu kullanmaruhsatı çıkartmaktadır. Yapacağınız sondajların yasal olmasına dikkat edin. Kendinizi Riske atmayın. su sondajında tecrubeli firmalarla çalışın ve danışmanlık hizmeti alın.