Sondaj Bakım ve Geliştirme

Sondaj Bakımı ve Geliştirme

Sondaj maliyetlerini düşürmek amacıyla var olan bir artezyen kuyusunun yeniden açma gereği duyulmadan, fiyatları minimuma indirmek üzere yapılan geliştirmelerdir.

Çevremize duyarlı olmak adına var olan sondajlarımızı aktif etmek bazen daha kârlı olabiliyor, örneğin yapılaşmanın tamamlandığı Tepekent (toplu villalar çatalca)’te sondaj açma zor olabilir, sokakların bitirilmiş olması çevre düzenlemesinin tamamlanmasından dolayı eski kuyuları tespit edip aktif hale getirebiliyoruz.

Sondaj Bakım ve Geliştirme Ne İşe Yarar?

1) Suyun miktarı azalmış kuyularda ise farklı metotlar ile ilerleme yapmak yada asitli özel kimyasallarla tıkanmış gözenekleri açmak mümkündür.
2) Söküm esnasında yada doğal afetlerden dolayı tıkanmış, üstü kapanmış kuyular yada dalgıç pompa ekipmanlarının kuyunun içerisinde sıkışmasından dolayı kullanılamaz hale gelmiş artezyenleri çeşitli plan projelerle aktif hale getirmek mümkündür.
3) Var olan sondaj kuyusunun derinleştirilmesi, genişletilmesi gibi işlemlerde sondaj bakımı ve geliştirme kategorisine alabiliriz.
Bilgilendirme;

Görselde Özel Sondaj Köpüğü ile sondaj kuyusu temizliğini görüyorsunuz, Basınçlı havanın yardımıyla dışarıya püsküren ise su, tortu ve birikmiş malzemeler.
Ayrıca sondaj temizliği esnasında sondaj kuyusunun su gelirini de görebilir, günlük gelirini tahmin edebiliyoruz.
Peki bu basınçlı havalı ne üretiyor; Tabiki Atlas Copco XRVS 476 tıklayın, öğrenin.

Sondaj Bakımı ve Geliştirme sondaj maliyetlerini düşürmek amacıyla var olan bir artezyen kuyusunun yeniden açma gereği duyulmadan, fiyatları minimuma indirmek üzere yapılan geliştirmelerdir.