Yazar: pntyzlm 5 Mart 2021

Dalgıç Pompa Bakımı ve Tedbir Bilgileri

Dalgıç Motorların bakım periyotları suyun kalite ve kireç oranına göre değişir, sürekli bakım gerektirmez fakat sondaj pompası kotrol panosu çok önemlidir. Pano ve kablo bağlantıları kontrol edilmelidir. dalgıç kotrol panosu yeni versiyonları çıktığı zaman mutlaka değiştirilmelidir. aksi halde daha fazla maliyetler çıkabilir.

Derin sondaj nedir?

Aslında keson kuyulardan daha derin olduğu için su sondajlarının metrajı daha fazla olduğu için denilir. su sondajı en az 50 en çok ise 900 metre ye kadar delinebilir. havalı sondaj sistemi ile tek kompresörlü olarak 500 metreye kadar, 500 metreden sonra kollektörlü sistemle çift kompresör bağlanarak 900 metreye kadar deline bilir. Sulu sistem derin su sondajı açmak isterseniz 900 metreyi uzun sürede maliyetleri düşük şekilde açabilirsiniz. sondaj açma fiyatları derinliğe göre değişiklik gösterir. sondaj açma maliyeti sisteme göre farklılık gösterir, havalı sondaj açma yada sulu sondaj açtırmak isterseniz fiyatlar değişkendir. Derinlik arttıkça maliyetlerinde arttığının göz önünde bulundurmanız gerekir. derinlik arttıkça fiyat ların artmasının sebebi ise yakıt maliyetinin artması, sondaj borusu çekiçi veya matkapların sürekli aşınması sondaj techiz borusunun kalınlığının artması ve işçiliğin uzaması sondaj fiyatı nı etkileyen unsurlardır.

Derinliğin armasıyla dalgıç pompa, dalgıç motor ve ekipmanlarının da fiyatı artmaktadır. bunun sebebi ise içine inen enerji kablosunun metresi artması, boruların metresi ve dalgıç motor pompa 3 hp, 4hp, 5hp, 7,5hp ve 10hp ye kadar artmasıdır.