Yazar: pntyzlm 5 Mart 2021

Çatalca Sondaj

Çatalca sondaj firması olarak bölgeye hakim tek yerel firma olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. sondaj açtırmaya karar verdiğiniz zaman eğer yeriniz çatalca ve çatalca yakınlarında ise sondaj açtırmadan mutlaka bize ullaşmalısınız. çatalca sondaj fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için bizim sondaj sizin için çözüm odaklı müşteri memnuniyetine dayalı referanslar üzerine hizmet veren taşeronsuz direkt iletişim ile su sorunlarınızı çözüyoruz.

Sondaj Nerelere Açılır

Sondaj kullanılmak üzere bir çok ortamda çok yarayışlı ve karlı olabilir. örneğin bir işletmede günlük 80 ton su kullanılmakta fakat tanker ile bu suyu getirmek size günlük 1000 Türklirasına mal olacaktır. ayda 30 bin liraya kadar çıkacak bu rakam sondaj açtırmanız halinde kendini yaklaşık konuştuğumuz veriler üzerinde 1 ayda günlük 5 ton su kullansanız 1 yılda amorti etmektedir. sondaj sadece fabrikalarda değil bağ bahçe, villa, ev, oto yıkama, halı yıkama gibi işletmelerdede çok karlı bir yatırım haline gelmektedir.

Çatalca Sondaj için Elverişlimi?

Zemin ve formasyon hakkında Çatalca’da su sondajı açtırmak için sondaj açma yöntemi çok önemli hususdur bu hususda çatalcanın zemini sulu ve havalı sistemde açılabilir çatalca Muratbey köyünde kalker kireçtaşı olduğu için havalı açılmalıdır fakat silivriye doğru kabakça akören köyleri arasında sulu sistemde açılmalıdır. sondaj kuyusu artezyen olarak da bilinir.

Çatalca ilçesi yerel sondaj firması olarak çatalca sondaj işlerinizi en iyi şekilde yapıyoruz. aynı zamanda istanbulun en büyük sondaj filosuna sahibiz. makine ve ekipmanlarımızla kusursuz su sondajı hizmeti veriyoruz. çatalca’da sondaj açtırmak isterseniz bizden fiyat almayı unutmayın.

Sondaj Firmaları Sondaj Fiyatları, metre hesabı yada götürü üsulde anlaşma sağlanarak yapılabilir. fiyatı etkileyen zeminin yapısı, sertliği açma usulü ( havalı yada sulu sistem) fiyatı belirleyici unsurlardır. sondaj maliyetini belirlemek için işi veren ve üstlenen arasındaki sözleşme şartlarına göre değişiklik gösterir. örneğin su ihtiyacını karşılamak işi verene ait olabilir yada bunu işi üstenen kabul edebilir buda birim maliyetini etkiler. etkileyen bazı unsurlar şunlardır; sondaj çakılı, sondajdaki su ihtiyacı, elektrik, ağız borusu, çevre düzenlemesi kuyu betonu dalgıç pompa montaj işçiliği anlaşma şartlarına göre belirlenir.
Sondaj Firmaları, Sondajcılar yada meslektaşlarımızla aramızda rekabet ortamı oluşturmadan sizlere tatlı çözümler sunuyoruz. sondaj firmaları genelde bölge bölge iş yaparlar. bizim sondaj ise tüm türkiye genelinde havalı sondaj sulu sondaj ve karotlu sondajlar yapmakta aynı zamanda dalgıç pompa motor satış servis hizmetleri vermektedir. bizim sondaj olarak prensibimiz herzaman mutlu memnun müşteriler edinmek. yıllar boyu hizmet verecek olan sondajlarımız sizler için uzun vadeli olacak şekilde kaliteli işçiliği en uygun fiyatlara sunmak istiyoruz.

Sondaj firması olarak katotik koruma sondajı, su sondajı, jeotermal sondaj, havalı sondaj, ters sirkilasyonlu sondaj, karotlu sondaj, zemin etüdü ve sulu(klasik) sistem sondajlar açmaktayız. sondaj firmalarında aramanız gereken özellikler ise firmanın makine ekipman gücüdür.

Sondaj Neden Önemli?

Tarihimizde İlk sondaj nasıl yada nerede açıldığı hakkında kayıtlara geçmiş bir belge yada bilgi yoktur. fakat mısırlı insanların milattan önce 2900 – 3000 yılları arasında taş çıkartmak için çukurlar açtıkları rivayet edilir.
Sondaj; yer üstünde yüzeyin üzerinde delik açma yöntemine verilen addır. toprak, kayalar parçalanarak ve delikte kesiklet açmak gibi yöntemlerle açılır.
sondaj projelerinde genel olarak ihtiyaç dululan su miktarı göz önünde bulundurularak delik çapı ve bölgesel araştırma yapılmaktadır. bölgesel araştırma ilk olarak yakınlardaki kuyuların araştırması yapılarak başlanır. ikinci aşama ise sondaj ölçüm aletlerini kullanarak yer altına sinyaller yollanır.
sondaj maliyeti, metre fiyatı, istanbulda 110TL – 250TL arasında yapı şartlarına göre değişiklik gösterir. ortalama bir sondaj metre fiyatı 110TL dir.
su sondajı açma fiyatı istanbulda 110TL iken kırklarelinde 140TLdir. bunun sebebi ise mobilizasyondur. mobilizasyon makinaların nakliyesi fiyatı etkileyen faktörlerdir.