Yazar: pntyzlm

Çatalca Dalgıç Pompa Satış ve Servisi

ÖNEMLİ BİLGİLER;
İyi hazırlanmış kuyu projesi Su bulma İhtimalını Arttırır.
Bir su sondajı işleminde ilk olarak su kuyusunun üzerinde durulacak konu amaca uygun, istenilen su verimini karşılayacak en uygun çapı belirlemek ve bölgesel araştırma yapmak olacaktır. sondaj açılırken her metreden bir sediman numune alınarak su geçişi olan kayaçlar yada zemin parçacıkları tek tek not alınıp sondaj kuyusunun techizi bu verilere göre yapılmalıdır. Bu noktada iyi bir sondaj projesi hem maliyet açısında hemde zaman ve verim açısından çok yararlı olacaktır.
Kuyu Sondaj Bakımı ve Tahlilleri;
Sondajlarda tedbirler ileriki süreçte işleri daha çok zorlaştırmadan kısacası bakımları geciktirmeden yapılmalıdır. her yıl yada bölgenin jeolojik yapı şartlarına göre uzman ekipler tarafından kontroller sağlanmalı gerekirse kuyu inkişaf edilip temizletilmelidir. temizlik işleminin ardından kuyu 48 saat boyunca suyunu akıtmalı ardından numune alınarak su analizine gönderilmelidir. herhangi bir bakteri, mikro oranızmalara karşı tedbir alınmalıdır.
Dalgıç Pompa Bakımı ve Tedbir Bilgileri;
Dalgıç Motorların bakım periyotları suyun kalite ve kireç oranına göre değişir, sürekli bakım gerektirmez fakat sondaj pompası kotrol panosu çok önemlidir. Pano ve kablo bağlantıları kontrol edilmelidir. dalgıç kotrol panosu yeni versiyonları çıktığı zaman mutlaka değiştirilmelidir. aksi halde daha fazla maliyetler çıkabilir.

Derin sondaj nedir? Aslında keson kuyulardan daha derin olduğu için su sondajlarının metrajı daha fazla olduğu için denilir. su sondajı en az 50 en çok ise 900 metre ye kadar delinebilir. havalı sondaj sistemi ile tek kompresörlü olarak 500 metreye kadar, 500 metreden sonra kollektörlü sistemle çift kompresör bağlanarak 900 metreye kadar deline bilir. Sulu sistem derin su sondajı açmak isterseniz 900 metreyi uzun sürede maliyetleri düşük şekilde açabilirsiniz. sondaj açma fiyatları derinliğe göre değişiklik gösterir. sondaj açma maliyeti sisteme göre farklılık gösterir, havalı sondaj açma yada sulu sondaj açtırmak isterseniz fiyatlar değişkendir. Derinlik arttıkça maliyetlerinde arttığının göz önünde bulundurmanız gerekir. derinlik arttıkça fiyat ların artmasının sebebi ise yakıt maliyetinin artması, sondaj borusu çekiçi veya matkapların sürekli aşınması sondaj techiz borusunun kalınlığının artması ve işçiliğin uzaması sondaj fiyatı nı etkileyen unsurlardır.
Derinliğin armasıyla dalgıç pompa, dalgıç motor ve ekipmanlarının da fiyatı artmaktadır. bunun sebebi ise içine inen enerji kablosunun metresi artması, boruların metresi ve dalgıç motor pompa 3 hp, 4hp, 5hp, 7,5hp ve 10hp ye kadar artmasıdır.